Tryb noc/dzień

7 września 2015

Mazowieccy Blogerzy Książkowi Łączmy Się

8
Nie wiem czy słyszeliście kiedykolwiek o takiej grupie jak Śląscy Blogerzy Książkowi, ale trzeba przyznać, że wpadł ktoś na naprawdę świetny pomysł. W nazwie jest wszystko. Już na pierwszy rzut oka widzimy, kogo tam spotkamy. To miłośnicy książek pochodzący ze Śląska, którzy dodatkowo prowadzą blogi. Wspólnie się spotykają, organizują różne akcje. Dlatego też zastanawiałem się czy coś podobnego nie przydałoby się na Mazowszu. Wiem, że to w tamtych rejonach pełno jest konwentów, spotkań z pisarzami. Czas jednak pokazać, że nie jesteśmy gorsi. Fajnie byłoby czasem spotkać się z kimś podobnym do nas. Zrobić grupowy wypad na Targi Książki albo po prostu wymienić się książkami. Bez wysyłania pocztą, spotkać się w cztery oczy i rozmawiać do późnej nocy o tym, co ostatnio przeczytaliśmy. Dodatkowo można by było wymieniać się doświadczeniami, prosić o rady dotyczące prowadzenia bloga. Wiem, że źródeł informacji na ten temat jest dużo. Każde województwo daje jednak nam inne możliwości. Innych ludzi spotkać możemy. Głównym jednak założeniem byłoby oczywiście promowanie czytelnictwa na naszym własnym podwórku. Nic tak nie zachęci do sięgnięcia po książkę jak usłyszenie kogoś, kto był nią zachwycony. Żadna recenzja nieważne jak dobra nie odda ustnego przekazu. Może zaczynam już gmatwać, ale to tylko wstępny pomysł i jego rozwój zależy od zainteresowania. Dlatego też pytam Was blogerzy, czy taka inicjatywa miałaby przyszłość? Wszelkie uwagi oraz pomysły możecie zostawiać w komentarzach, a może wspólnymi siłami udam nam się coś osiągnąć w tym kierunku.

8 komentarzy:

 1. Poruszyłeś temat który od dawna chodzi mi po głowie. Nie wiem czym wyróżniją się Śląscy Blogerzy Książkowi, że są tak zgrani i co chwile organizują różne akcje, Być może osoby, które to organizują mają czas, możliwości i głowę do takich spraw, albo początkowo miały żeby tę machinę rozkręcić. Bardzo bym chciała, żeby na mazowszu udało nam się bardziej zintegrować. Na FB stworzyłam grupę "Mazowieccy Bologerzy Książkowi" która niestety jest bardzo mało aktywna - https://www.facebook.com/groups/655589737910449/ Na pewno pewna grupa osób, która zebrała się na ostatnich targach na Stadionie będzie razem buszować na targach krakowskich, to już jest jakiś postęp. Może masz jakieś pomysły, żeby rozkręcić tę grupę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę na dniach stworzyć logo które użytkownicy będą mogli umieszczać na swoich blogach. Wiem, że to niewiele, ale będzie widać kto należy do grupy a kto nie :) i będzie to znak, że taka grupa istnieje bo naprawdę nie wiedziałem o jej istnieniu :)

   Usuń
 2. Fajnie, że o nas wspominasz;)
  Co nas integruje, czym się wyróżniamy?
  Hmm, kochamy czytać, chcieliśmy zachęcać do tego innych, no i lubimy się i swoje rozmowy!:)) Myślę, że to tyle - pomysły się rodzą, realizacja często przychodzi później. No i jest nas dość sporo - każdy jest dobry w czymś innym, ma inne kontakty, predyspozycje, czas:)

  Próbujcie, chętnie o Was napiszemy!:)) Warto się jednoczyć:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam :) najwyższa pora wyjść poza internet :) a taka grupa daje bardzo wiele możliwości :) czytelnictwem trzeba się dzielić :) sam jestem współzałożycielem naszego okolicznego klubu miłośników fantastyki :)

   Usuń
  2. Dokładnie!! Życzę powodzenia w tej inicjatywie!

   Usuń
 3. z chęcią podpiszę się pod twoim pomysłem :) do niedawna jeszcze mieszkałam na sląsku, brałam udział w jakiś wymianach książek tej śląskiej grupy, choć sama do niej nie należałam (niesmiałość trochę). Teraz mieszkam w Warszawie i bardzo chciałabym stać się częścią czegoś podobnego, spotkac się w gronie osób którym czytanie jest bliskie. Może się uda? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno :) wierze w to bo czytających jest niewielu dlatego powinniśmy trzymać się w razem :)

   Usuń
 4. Uważam ten pomysł za świetny! :) Sama prowadzę bloga i bardzo mi przykro, kiedy nie mam z kim o tym pogadać, a niestety osoby z mojego najbliższego otoczenia nie są takimi tematami zainteresowane. :/ Ponadto zbliżają się Targi Książki8 w Krakowie i można by się na nich spotkać, jeśli ktoś z Was się wybiera. Czekam na logo (prześlij mi proszę na mail: milenawiktoriajaworska@interia.pl) i na pewno postaram się o jakieś nagłośnienie tej sprawy. Blogerzy powinni trzymać się razem! :) Serdecznie Cię pozdrawiam i trzymam kciuki za ten projekt! :*

  OdpowiedzUsuń