Tryb noc/dzień

25 października 2015

TOP 5: Kobiety polskiej sceny kabaretowej

8
Jak pewnie dobrze wiecie, uwielbiam się śmiać. Oglądanie kabaretów to dla mnie chleb powszedni. Dlatego też, dzisiejsza Top Lista będzie z nimi bezpośrednio związana. Będę jednak oryginalny. Nie przedstawię Wam kabaretów, które najbardziej mnie bawią. Wybiorę pięć kobiet, które odmieniły scenę kabaretową. No właśnie skoro już o tym mowa należy zwrócić uwagę, iż taka grupa rozbawiająca publiczność tylko w męskim składzie ma trochę ograniczoną tematykę. Ciężko im będzie pośmiać się z kłopotów rodzinnych albo relacji damsko-męskich. Wielu komików znajduje na to sposób, wykorzystują monologi, dyskusje o życia, opowiadają o gejowskich związkach albo sami zakładają babskie ciuszki. Jednakże to nie to. Kobieta na scenie musi być. Najlepszym tego dowodem będą dzisiejsze panie. Każdy je zna i każdy na pewno uwielbia.

1. Joanna KołaczkowskaNależała kiedyś do Kabaretu Potem aktualnie swoją osobą osładza Kabaret Hrabi. Posiadaczka gigantycznego poczucia humoru, niezwykłej charyzmy scenicznej oraz niesamowitej osobowości. Najbardziej w pamięci zapadł mi jej występ w cyklu skeczów pod wspólną nazwą „Kobieta i Mężczyzna” gdzie pokazała, że nie da sobie w kaszę dmuchać.

2.Katarzyna PiaseckaJak sama lubi o sobie mówić, jest z niej wporzo babka. I trzeba przyznać ma rację. Dawno nie widziałem kogoś o tak wielkim dystansie do siebie. Jako jedyna przedstawicielka płci pięknej w polskim stend upie musi wielokrotnie zmagać się z przytykami oraz tekstami przesiąkniętych testosteronem kolegów. Bierze jednak wszystko odważnie na klatę i jeździ po niech równie mocno. Należała kiedyś do Kabaretu Słuchajcie, jednakże odeszła od niego, żeby zrobić solową karierę.

3. Adrianna BorekImię i nazwisko to przed długi czas było mi całkowicie nieznane. Dopiero poszukując kobiet do tej listy udało mi się je odnaleźć. Znajdziemy ją w grupie kabaretu Nowaki, w którym udowodniła, że jej uroda dorównuje poczuciu humoru. Nie wstydzi się swojej kobiecości i w pełni akceptuje siebie taką, jaka jest. Wielu mężczyzn pamięta jej zgrabne nogi, które wielokrotnie pokazywała oraz przebój „Wszystkie Małe Cycki”.

4. Ewa Błachnio


Źródło: Info-Poster.eu

Gwiazda nieistniejącego już niestety Kabaretu Limo. Pochwalić się może gigantyczną cierpliwością, ponieważ bez niej ciężko byłoby jej wytrzymać w grupie z Aberaldem Gizą, Wojciechem Tremiszewskim oraz Szymonem Jachimekim. Wielokrotnie udowodniła również, że potrafi nieźle improwizować. Najlepiej zobaczymy to w programie Piotra Bałtroczyka pod tytułem „I kto to mówi?”.

5. Agnieszka Marylka Litwin–SobańskaMożemy ją zobaczyć w Kabarecie Jurki. Posiadaczka niesamowitego poczucia humoru oraz niezwykłych zdolności improwizacyjnych. Należy do głównej obsady serialu „Spadkobiercy”, w którym naprawdę potrafi nieźle zaszaleć.

Na liście nie zmieściła się jeszcze Katarzyna Pakosińska, która niestety zakończyła współpracę z Kabaretem Moralnego Niepokoju.

8 komentarzy:

 1. Kiedy zobaczyłam ostatnią panią kabareciarkę, pomyślałam "a gdzie Pakosińska?". Potem zobaczyłam dopisek. :D
  Wszystkie wymienione panie dobrze mi znane. Najbardziej lubię Błachnio i Kołaczkowską. Byłam na ich występach z kabaretem. :) Niezmiernie żałuję, że Limo zakończyło działalność. Uwielbiałam ich. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pakosińska niestety jest poza listą ponieważ jako jedyna całkowicie skończyła z kabaretowymi występami. Reszta pań nadal prężnie działa w tej branży.

   Usuń
  2. A to nie wiedziałam nawet, że całkowicie skończyła. Sądziłam, że gdzieś tam jeszcze się udziela.

   Usuń
  3. Prowadzi chyba jakis program w tv ale jezeli chodzi o scene kkabaretwa to niestety juz jej nie zobaczymy.

   Usuń
 2. Joanna Kołaczkowska, podpisuje się pod Twoim numerem jeden.

  OdpowiedzUsuń
 3. Adrianna Borek wymiata! Uwielbiam ją. Jest tak bardzo pozytywna i dobra w ty, co robi, że jak ją tylko zobaczę gdzieś w TV, to nikt ma wgl to pilota nie podchodzić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe :) no trzeba przyznać potrafi rozbawić ale jakoś nie wyobrażam jej sobie w solowych występach :) znakomicie pasuje do kabaretu Nowaki, razem tworzą znakomitą grupę.

   Usuń