Tryb noc/dzień

30 października 2015

Zapowiedzi – Listopad 2015

8
Spoglądają na zamglone, zimne i wietrzne poranki, nikt z nas nie ma tak naprawdę ochoty wychodzić na dwór. Najchętniej posiedziałby w domu, w ciepełku. Niestety praca i szkoła wzywają z wielką mocą. Jednak po nich przychodzi moment najbardziej wyczekiwany.
Spokojne wieczory pod kocykiem, z filiżanką herbaty w dłoni i dobrą książką albo filmem. Miesiąc listopad będzie idealny dla wszystkich, którzy w ten właśnie sposób wykorzystują czas wolny. Wydawnictwa obsypią nas mnóstwem ciekawych tytułów. Te, które wpadły mi w oko to między innymi czwarta część Chłopców Jakuba Ćwieka zatytułowana Największa z przygód, Metro 2035 Dmitry’a Glukhovsky’ego oraz Czas żelaza Angusa Watsona. Nie wolno zapomnieć o najnowszym dziele Anny Kańtoch, Tajemnicy Nawiedzonego Lasu. Jest to kontynuacja Tajemnicy Diabelskiego Kręgu, znakomitej powieści, w której po prostu się zakochałem. Jak to już wiele razy mówiłem nie samymi książkami człowiek żyje. Trzeba czasem wypaść gdzieś ze znajomymi. Zamiast pubu dobrym rozwiązaniem będzie kino, ponieważ na wielkim ekranie pojawi się kilka naprawdę dobrych filmów. Pierwszy z nich to oczywiście kolejna odsłona przygód Jamesa Bonda zatytułowana Spectre, prócz niej zobaczymy drugą już część Kosogłosa kończącego Igrzyska Śmierci oraz najnowsze dzieło Stevena Spielberga, czyli Most szpiegów. Młodych widzów mogą zainteresować Rabusie fistaszków, Dobry dinozaur jak i również Sawa. Mały wielki bohater.

Literatura:


         

Filmy:


8 komentarzy:

 1. Ciekawa jestem tego komiksu o Wiedźminie. Fajnie byłoby go mieć. :)
  Z filmów czekam na Kosogłosa. To będzie epicki finał. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przydałoby się chyba żebym zobaczył wcześniejsze części :)

   Usuń
 2. Zdecydowanie najbardziej czekam na "Chłopców"!
  A z filmów - Spectre, Sufrażystka, Kosogłos i MAKBET <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Chłopcy" Ćwieka tez mnie bardzo interesują :) ciekawe jakie zakończenie wymyślił chyba że to jeszcze nie koniec :)

   Usuń
 3. Czy Ty też uważasz, że listopad obfituje w smakowite czytelnicze ale i filmowe kąski? :D Zacieram łapki, ale jednocześnie martwię się o stan konta xD Nie wiem czy będę umiała się powstrzymać :D

  Pozdrawiam serdecznie,
  Mona Te [Blog]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Listopad jest bardzo obfitym miesiącem jeżeli chodzi o zapowiedzi :) nie tylko ty będziesz miała z tym kłopoty :)

   Usuń
 4. Mam wrażenie, że dla mnie listopad jest jakimś słabym miesiącem. Jakoś nie umiem nic znaleźć dla siebie. No dobrze, nawet się cieszę na drugą część "Kosogłosa", ale nie jakoś szczególnie. Bardziej wyczekuję 18 grudnia i premiery "Przebudzenia mocy" <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, że tak niewiele pozycji cię zainteresowało :) na szczęście wydawnictwa mogą jeszcze w listopadzie zaskoczyć nas nowościami :) ta lista jest wstępna może uda mi się jeszcze coś do niej dorzucić w najbliższym czasie :)

   Usuń