Tryb noc/dzień

4 lipca 2015

Weekend z Soundtrackiem #12

3
Ostatnio mam małego bzika na punkcie soundtracków z filmów animowanych. Nie wiem, czemu ale jakoś mnie zauroczyły. Dlatego z wielką przyjemnością przedstawię wyśmienitą piosenkę z „Meridy walecznej”. No wiecie ta rudowłosa, co z łuku strzela. Dość głośno było w sprawie jej laleczki. Nadal nie kojarzycie? To posłuchajcie dwóch wersji tego samego utworu. W pierwszej, zagranicznej, zatytułowanej „Touch The Sky” usłyszymy Julie Fowlis, natomiast po polsku zaśpiewa Anita Lipnicka o tym jak „Chwyta wiatr”.

Julie Fowlis - Touch The Sky


Anita Lipnicka - Chwytam wiatr

3 komentarze:

 1. film naprawde przyjemny :) bohaerke trudno nei zauwayzc - co do piosenek obie sa pieknie wykonane :) wiadomo oryginal oryginalem, ale jak na pl bardzo ladnie zaspiewane!

  OdpowiedzUsuń
 2. Moja ulubiona animacja Disneya. Pamiętam, że nie oglądasz w oryginale, ale jakby co polecam na przyszłość - Brave jest tak absolutnie fantastyczna ze szkockimi naleciałościami, że brzmi niemal jak odrębny dialekt. Nieco trudne do zrozumienia, ale zdecydowanie warte. Ośmielę się zaryzykować stwierdzenie, że warstwa językowa robi tu film :)
  A poza tym po latach opierania się, w końcu trafiłam na disnejowską bohaterkę, której zazdroszczę włosów ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Muszę się z tobą zgodzić dawno nie widziałem tak dobrej animacji :) muszę przyznać czuprynę ma niezła :P a wiesz co? chyba obejrzę sobie ją z napisami, zobaczę jak będzie się prezentowała :)

   Usuń