Tryb noc/dzień

17 października 2013

TOP 10: Najlepsze komedie romantyczne

2
Każdemu pewnie zdarzyło się obejrzeć jakąś komedię romantyczną. Filmy te jednocześnie bawią i wzruszają. Nie są to jednak tylko filmy na wspólne oglądanie w Walentynki, świetnie nadaje się również na długie jesienne wieczory we dwoje, dlatego postanowiłem podzielić się z wami moimi ulubionymi. Przyznam jednak ze jest ich zbyt wiele by wypisać tu wszystkie zwłaszcza, że to TOP 10, dlatego wypiszę tylko te, do których wracałem już wielokrotnie. Ale ostrzegam nie są one ponumerowane od najlepszego do najgorszego, ponieważ ciężko jest je tak ocenić. Wszystkie są warte obejrzenia.

Czego pragną kobiety (2000)

Nick Marshall (Mel Gibson) jest tradycyjnym kobieciarzem i szowinistą zarazem. Pracuje w firmie reklamowej gdzie przygotowuje kampanie promocyjne przeznaczone dla męskiego grona odbiorców. Czasy jednak się zmieniają coraz więcej produktów jest tylko dla kobiet. Nick nie potrafi ich zareklamować. W związku z tym jego szefowie zatrudniają do firmy kobietę, Darcy Maguire (Helen Hunt), która obejmuje stanowisko przełożonej Marshalla. Oczywiście wzbudza to sprzeciw naszego bohatera, który sam marzył o awansie. Pewnego dnia (podczas testowania produktów dla kobiet) ulega wypadkowi, przez który zaczyna słyszeć kobiety. Naprawdę świetna komedia. Bo kto z nas mężczyzn nie pragnął zrozumieć kobiet.

Licencja na miłość (2007)

Film opowiada o świeżo zaręczonej parze Benie Murphy (John Krasinski) i Sadie Jones (Mandy Moore), którzy pragną pobrać się w swoim rodzinnym kościele jednakże w zaplanowanym na dwa lata harmonogramie jest tylko jedna wolna data. Nie ma jednak tak łatwo, charyzmatyczny pastor, wielebny Frank (Robin Williams) wymaga by przeszli jego wyjątkowy kurs przedmałżeński. Dziwne zadania, szokujące zajęcia pokażą czy są dla siebie stworzeni. Jak to się mówi, co nie zabije to wzmocni.

Masz wiadomość (1998)

(…)Kathleen Kelly (Meg Ryan) prowadzi niewielką księgarenkę z literaturą dziecięcą odziedziczoną po mamie o sympatycznej nazwie „Sklep za rogiem”. Pewnego dnia poznaje w internecie nieznajomego, z którym szybko się zaprzyjaźnia. Nie wie jednak, że jest nim Joe Fox (Tom Hanks) szef wielkiej sieciowej księgarni, która już niedługo puści ją z torbami. Jak ma konkurować z takim molochem, który kusi czytelników niskimi cenami oraz cappuccino. Mimo że nie są singlami czują pewien niedosyt w swoich obecnych związkach. Pewnego razu spotykają się na bankiecie nieświadomi swojej wirtualnej osobowości jeszcze tego samego wieczoru marudzą na siebie nawzajem. (…) Pełna recenzja do przeczytania tutaj.

Od wesela do wesela (1998)

Młody piosenkarz i kompozytor Robbie Hart (Adam Sandler) jest członkiem zespołu, który grywa na weselach. Na jednym z nich kelnerkę Julię (Drew Barrymore). Miedzy tą dwójką szybko pojawia się nic porozumienia. Muzyk sam planuje się ożenić jednak jego ślub przerywa brak panny młodej. Dostaje wielkiego doła, na szczęście na ratunek przybywa Julia, która prosi go by pomógł przy jej ślubie. Właśnie wtedy się zmienia i zaczyna znowu wierzyć w miłość. Jednak jej narzeczony Glenn (Matthew Glave) okazuje się skończonym dupkiem. Robbie stara się uświadomić przyszłą pannę młodą, że wyjście za niego to kiepski pomysł, bo sam się w niej zakochuje. Najbardziej wzrusza mnie scena w samolocie. Wspaniała komedia, sam obejrzałem ją kilkadziesiąt razy i nie mam jej jeszcze dość.

Pretty Woman (1990)

Tego filmu nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Biznesmen Edward Lewis (Richard Gere) płaci Vivian (Julia Roberts), damie to towarzystwa, by spędziła z nim tydzień. W tym czasie miedzy tą dwójką zaczyna się pojawiać coś więcej niż tylko chęć zarobku. Naprawdę świetna komedia romantyczna, mimo że ma już swoje lata nadal oglądam ją z przyjemnością.

Pokojówka na Manhattanie (2002)

Nowa wersja opowieści o kopciuszku. Kandydat na senatora Christopher Marshall (Ralph Fiennes) przez pomyłkę bierze pokojówkę Marisę Venture (Jennifer Lopez) za gościa ekskluzywnego hotelu, w którym się zatrzymał. Zauroczona nim kobieta nie ma odwagi wyprowadzać go z błędu. Czy miłość będzie silniejsza niż różnice społeczne? Wspaniała wzruszająca komedia z doborową obsadą aktorską.

Powiedz tak (2001)

Mary Fiore (Jennifer Lopez) jest znakomitą specjalistką od planowania ślubów. Ale jak to w życiu bywa spełnia się zawodowo, jednak jej życie uczuciowe prawie nie istnieje. Dopiero przystojny doktor Steve Edison (Matthew McConaughey) ratujący ją z opresji budzi uczucia w jej sercu. Niestety doktorek skrywa sekret, przez który bohaterka będzie musiała wybierać miedzy profesjonalizmem a głosem serca.

Sposób na teściową (2005)

Młoda kobieta Charlotte "Charlie" Cantilini (Jennifer Lopez) poznaje mężczyznę marzeń Kevina Fieldsa (Michael Vartan). Jego matka Viola (wcieliła się w nią Jane Fonda) nie odda swojego synka po dobroci. Zaczyna się ostra rywalizacja pełna niebezpiecznych pomysłów na wystraszenie przyszłej synowej. To dowód na to czemu trzeba bać się teściowej. Żartuje oczywiście.

Terminal (2004)

Gdy Viktor Navorski (Tom Hanks), turysta z Europy Wschodniej, przyjeżdża do Nowego Jorku, w jego ojczyźnie dochodzi do zamachu stanu. Jego paszport traci ważność, a on zmuszony jest koczować na lotnisku. Zakochuje się on w stewardessie Amelii (Catherine Zeta-Jones), której przez długi czas nie wyjawia długiego pobytu na lotnisku. Stevena Spielberga do nakręcenia tego filmu inspirowała historia Merhana Nasseriego, który musiał przez wiele lat koczować na Francuskim lotnisku. Wyjątkowa historia.

Totalna magia (1998)

Sally Owens (Sandra Bullock) i Gillian Owens (Nicole Kidman) wychowują się u swoich ciotek, które tak jak wszystkie kobiety z rodziny posiadają magiczne moce i niestety klątwę. Film ten świetnie pokazuje, że miłość i magia nie chodzą ze sobą w parze. Doborowa obsada aktorska oraz ciekawa historia naprawdę zachęcają do obejrzenia filmu.

2 komentarze: