Tryb noc/dzień

7 września 2012

Co to jest Sesja?

0
Zanim umieszczę pierwszą sesję powinienem wyjaśnić co to jest.

Prawidłowa nazwa Sesji brzmi Play By Forum (Gra przez forum) jednakże nie pisałem ich na forum ale w grze tekstowej, gdzie tak właśnie była ona nazywana.

Ale czym dokładniej ona jest?

Pisanie czy też granie w PBF wygląda jak pisanie książki lub granie w teatrze. Jednak nie jesteś sam można w nią grać w dwie lub więcej osób, które piszą naprzemiennie. Pierwszym i najważniejszym elementem jest stworzenie postaci, tutaj ogranicza cię tylko wyobraźnia chociaż ja osobiście nie lubiłem grać z kimś kto stworzył sobie postać idealną bez wad ani słabości. Następnie znajdujemy sobie forum albo grę tekstową umożliwiającą tego rodzaju rozrywkę. Wybieramy osobę i zaczynamy zabawę. Należy jednak zwrócić uwagę ze fora dają możliwość pisania sesji przez kilka osób oraz kreowania swoich własnych światów (niektóre mają już solidnie rozbudowane światy, przez co radzę się najpierw zapoznać z historia i regulaminem na danym forum) natomiast gry to pojedyncze już wykreowane światy gdzie najczęściej pisze się tylko wiadomości w formie sesji z jedną osobą, czasem zdarzają się w nich miejsca np Tawerna gdzie piszemy z kilkoma osobami. Wracając jednak do sedna Sesja jest to ogólnie rzecz biorąc pisanie opowiadania w kilka osób, które piszą naprzemiennie tworząc wspólną historię. W tego rodzaju grach trzeba się wykazać sporą kreatywnością bo nie wiemy czym nas zaskoczy osoba z która piszemy musimy być gotowi na wszystko.

Wcielić się można naprawdę w każdego, wszystko zależy od wykreowanego przez nas świata możemy być elfem, gnomem jednym z rycerzy króla Artura albo podróżującym po planetach osobnikiem podobnym do Jedi. To naprawdę wspaniały sposób spędzenia czasu polecam go wszystkim.

Na blogu umieszczał będę sesję które naprawdę utkwiły mi w pamięci.
Ukryj widgety

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz