Tryb noc/dzień

23 czerwca 2012

Wasza wysokość

0
Ze swojego doświadczenia wiem, że parodie filmów dzielą się na te, które bawią i te, które wywołują rozstrój żołądka i moim zdaniem nie ma miedzy nimi nic poza tym. Jednakże filmu „Wasza wysokość” niestety nie dodałbym do żadnej z tych kategorii. On jest tak głupi, że aż śmieszny. Nie osiągnął on wielkiego sukcesu nawet na filmwebie jego oceny są niskie posiada jednak pewien urok, który przyciąga. Czas jednak opowiedzieć, co nieco o filmie.

Film ten opowiada o dwóch braciach leniwym, aroganckim, palącym zioło i ganiającym za kobietami jak królik na wiosnę Tadeuszu, w którego wcielił się Danny McBride oraz odważnym, rozsądnym i bohaterskim Fabeuszu w tej roli James Franco. Obaj są synami króla Talliousa, który ma dość ciągłych wybryków syna. Tadeusz musi pokazać ojcu ze jest coś wart i z przymusu (bo ojciec powiedział ze go wygoni z królestwa) wyrusza razem z bratem uratować jego narzeczoną Belladonnę(Zooey Deschanel), który została porwana przez nikczemnego czarodzieja zwanego Leezar (Justin Theroux). Z powodu, iż jest dziewicą świetnie naaje się do gego nikczemnych planów by spłodzić smoka, dzięki któremu będzie władał całym królestwem. Na swojej drodze spotykają również piękną Isabele (Natalie Portman) która chce pomścić śmierć swoich braci. W filmie spotkać można wiele zabawnych postaci np. zboczony, jarający zioło jak lokomotywa Mędrzec przypominający mi trochę Yodę.

Ogólnie rzecz biorąc opisana tam przygoda oraz bohaterowie są barwni i zabawni, chociaż specyficzne poczucie humoru, które przetacza się przez cały film nie dla każdego może być zrozumiałe. Muszę przyznać ze jest to najbardziej zboczony film, jaki oglądałem w ostatnim czasie, chociaż jeżeli pogrzebie w pamięci to chyba nigdy podobnego filmu nie oglądałem. Jeżeli macie specyficzne poczucie humoru i zbędne półtorej godziny swojego życia to możecie spokojnie obejrzeć ten film.
Ukryj widgety

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz