Tryb noc/dzień

30 grudnia 2019

Zapowiedzi – Styczeń 2020

4
Już jutro Sylwester. Na wielu blogach znajdziecie najróżniejszego rodzaju podsumowania, ale nie u mnie. Nigdy nie byłem w nich dobry. Jak to w życiu bywa niektóre rzeczy się udały, inne można nazwać połowicznym sukcesem, a o niektórych lepiej nie pamiętać. Jak są wzloty to muszą być i upadki. Na szczęście trochę inaczej jest z zapowiedziami. One zawsze będą na plus, mimo że wiele wydawnictw jeszcze nie przygotowała ich na swoich stronach to, co nieco udało mi się wychwycić. Moją uwagę zwróciła głównie Fabryka Słów. Wszystko za sprawą nowego zbioru opowiadań Andrzeja Pilipiuka zatytułowanego Przyjaciel Człowieka, który co ciekawe będzie zawierał tylko cztery historie, ale połączone z sobą w dość niezwykły sposób. Ciekawą pozycją jest również Bakly. W objęciach śmierci tom 2 Miroslava Žambocha, który będzie gościem na przyszłorocznych Targach Książki w Warszawie. Z seriali nie mogę doczekać się na kolejne odcinki Doktora Who. Będę szczery. Uwielbiam go. W kinach znajdziemy natomiast prawdziwy misz masz. Zwłaszcza, gdy spojrzymy na gatunki. Od komedii (Doktor Dolittle, Mayday) przez horrory (Demony prerii, Małgosia i Jaś), dramat (1917, Poznajmy się jeszcze raz), aż po animacje (Tajni i fajni, Śnieżka i Fantastyczna Siódemka). Prócz tego trafi się również musical (Koty) oraz wieli powrót Bogusława Lindy w trzeciej odsłonie Psów.

Literatura:

 

Komiksy:

            

Seriale:


Filmy:

4 komentarze:

 1. Sporo jest tutaj pozycji, które chciałabym upolować. Mam nadzieję, że chociaż kilka tytułów uda mi się kupić :) Na przykład "Stażystkę" Sinickiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyznam że opis tej książki dość ciekawie się prezentuje :)

   Usuń
 2. W książkowych premierach nie siedzę już od jakiegoś czasu i choć przeglądam je, to rzadko kiedy znajduję coś dla siebie. Myślę, że z tego zestawienia, to najbardziej czekam na drugi sezon Sex Education, ale to wyczekiwanie i tak jest niczym w porównaniu na to na 20 grudnia. ;) Ot był to przyjemny serial i z chęcią obejrzę drugi sezon, jednak nie odliczam dni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 20 grudnia? To pewnie o Wiedźmina chodzi :) nie tylko ty na to czekasz :)

   Usuń