Tryb noc/dzień

10 kwietnia 2018

Nowe szaty bloga

4
Jeżeli odwiedzaliście mojego fanpage’a zauważyliście pewnie informację o prowadzonych pełną parą pracach związanych ze zmianą wyglądu bloga. Przyznam na starym layoucie przejechałem dobrych kilka lat. Był on nierozerwalnie związany z Co myślę o… bo przeniosłem go jeszcze z WordPressa. Jednakże czasy się zmieniają i zauważyłem kilka niedociągnięć z nim związanych. Był mało czytelny. Zbyt mała czcionka powodowała, że ciężko się go czytało mimo funkcji, którą dodałem. Mówię tu o możliwości poszerzenia na pełną szerokość bloga czytanego wpisu. Nie wiem ile osób z tego korzystało, ale funkcja ta pozostała.

Przed i po kliknięciu czerwonej strzałki.

Największym jednak kłopotem był brak odpowiedniego dostosowania do pracy na urządzeniach mobilnych i nie mówię tu tylko o telefonie. Teraz mój blog jest w pełni responsywny i równie dobrze będzie wyglądał na każdym ekranie. Szczerze mam taką nadzieję, bo sprawdziłem to tylko na kilku urządzeniach. Dlatego byłbym tutaj wdzięczny za wasza pomoc. Jeżeli możecie to sprawdźcie jak wygląda na waszych telefonach czy też tabletach. Jeżeli coś nie tak będzie wpiszcie to w komentarzu a postaram się to naprawić.

Mam w planach również wprowadzenie bardziej rozbudowanych etykiet. Chodzi mi o wpisywanie w nich chociażby gatunków filmów i książek. Zazwyczaj ograniczałem się tylko do podstawowych danych, ale może pomogłoby to osobom lubiącym konkretne gatunki. Co o tym sądzicie? Myślałem żeby korzystać z takiego samego podziału, jaki jest chociażby na lubimyczytać.pl oraz filmweb.pl. Obawiam się bowiem, że jak sam zacznę je segregować namieszam i to strasznie.

Chętnie wysłucham wszystkich uwag dotyczących nowego wyglądu bloga. Mogłem czegoś nie zauważyć, jestem tylko człowiekiem. Zwłaszcza, że wszystkie prace wykonałem całkowicie sam. Kilku rzeczy musiałem się nauczyć, dlatego tyle to trwało, ale mam nadzieję, iż się Wam podoba.

4 komentarze:

 1. O! Jest o wiele lepiej niż było, świetnie, że pojawiła się opcja "rozciągnięcia" pola tekstowego! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ona była też przy poprzednim wyglądzie bloga ale za słabo poinformowałem o tym.

   Usuń
 2. Bardzo dobra szata graficzna, przejrzysta- a to najważniejsze :)

  OdpowiedzUsuń