Tryb noc/dzień

31 lipca 2016

Zapowiedzi – Sierpień 2016

4
Połowa wakacji już za nami. Aż trudno uwierzyć, że ten czas tak szybko leci. Na szczęście jak na razie pogoda nie jest zła, więc można sobie pozwolić na wypoczynek na świeżym powietrzu, a zwłaszcza na plenerowe czytanie. Pod względem zapowiedzi książkowych miesiąc sierpień ma naprawdę wiele do zaoferowania. Wśród najciekawszych propozycji wydawniczych znajdziemy m. in. „Białego orła” Marcina Przybyłka, „Furię ludzi Północy. Dzieje świata wikingów” Philipa Parkera oraz „Tajemnice dworu sułtana Hurrem. Tom 1. Słowiańska odaliska” spod pióra Demet Altinyeleklioglu. Ta ostatnia pozycja jest dla wszystkich wielbicieli serialu „Wspaniałe stulecie” inspirowanego właśnie tą saga. Jeżeli lubicie Erica Claptona powinna przypaść Wam do gustu jego biografia zatytułowana „Bóg gitary. Eric Clapton. Biografia” napisał ją Paul Scott. Fanów Miroslava Žambocha powinna ucieszyć najnowsza propozycja Fabryki słów. Na półki do księgarni trafi reedycja dwóch jego książek w odświeżonej szacie graficznej i tym razem jednotomowych. „Sierżant” oraz „Na ostrzu noża” już wkrótce w każdej księgarni. Chcecie odpocząć chwilę od literatury? Zapraszam do kin, w którym znajdziemy masę niesamowitych premier. Pierwsze, co najbardziej rzuca się w oczy to grupa superprzestępców nazywana „Legionem Samobójców”. Prócz nich na wielkim ekranie zobaczymy powrót Jasona Stathama tym razem w filmie „Mechanik: Konfrontacja” przyznam naprawdę niezła gwiazdorska obsada nas czeka. Nie wolno zapomnieć o naszych pociechach, a raczej wspólnym oglądaniu. „Mój przyjaciel smok” zaprasza ich do siebie. Jak sami widzicie w sierpniu nie ma, co liczyć na nudę. Dlatego rezerwujcie książki już dziś i niech poniesie Was wyobraźnia.

LiteraturaFilmy


4 komentarze:

 1. Wiele fajnych nowości, na które mam chęć. Jeśli chodzi o filmy to widziałam już w kwietniu na festiwalu ,,Człowiek" piękny, prosty, płakałam jak bóbr na niektórych wypowiedziach, także polecam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W prostocie może być ukryty cały sens. Czasami twórcy przesadzają i ogólny sens filmu zostaje ukryty pod kupą niepotrzebnych śmieci. Przyznam jednak że zainteresowałaś mnie tym filmem.

   Usuń
 2. Ciekawa jestem "Orła Białego" Marcina Przybyłka, o książce słyszałam już na długo przed premierą, zobaczymy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba uważać, bardzo często przed premierą głośno jest o książce, wszyscy przed przeczytaniem wychwalają, a ostatecznie okazuje się, że nie jest, aż tak dobra. Chociaż akurat jego książki dość pozytywnie są recenzowane z tego co widziałem.

   Usuń