Tryb noc/dzień

9 maja 2016

Versus No. 49

6
Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie. Słowa te idealnie oddają dzisiejsze starcie, ponieważ nie będę skupiał się na gatunkach albo pojedynczych pisarzach. Najwyższa pora, żeby zmierzyli się prawdziwi giganci. Polska kontra reszta Świata. Tak, dobrze przeczytaliście naprzeciw siebie stanie ogól literatury stworzony w naszym kraju oraz poza jego granicami. Czemu tak? Znam osobiście wiele osób, które lubują się w książkach zagranicznych nigdy nie sięgając po naszą rodzimą twórczość. Dlatego właśnie przez to starcie chce przekonać się jak sytuacja wygląda naprawdę. Pojedynek ten, nie różni się niczym od poprzednich. Zwycięzca może być tylko jeden, dlatego też nie zastanawiajcie się długo. Oddajcie swoje głosy już dzisiaj i niech wygra lepsza literatura.

PS. Jeżeli nie wiecie na kogo oddać głos. Zastanówcie się przez chwilę, skąd pochodzi Wasz ulubiony pisarz i może to nieco ułatwi Wam zadanie.

Głosować można do niedzieli 22 maja do godziny 23.59


Zwycięzca:

Polska (75% głosów )

Reszta Świata (25% głosów )

6 komentarzy:

 1. Jak dla mnie wybór jest prosty :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla mnie też i niestety nie jest to Polska. Są tu autorzy, których lubię. Wolę jednak zagranicznych autorów.

  OdpowiedzUsuń
 3. Podział na nas i resztę świata jest ździebko idiotyczny. USA a Polska - okej. Ale wystarczy logicznie pomyśleć, co ma nam do zaoferowania cały świat, a jeden kraj, by zrozumieć, jak bardzo to pytanie jest bez sensu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tu nie chodzi co ma do zaoferowania ponieważ niema co się licytować czy to na ilość czy jakość. Mało jest w Polsce pisarzy którzy mogą pochwalić się takim powodzeniem jak chociażby King. Mi chodziło o po jaką literaturę sięga się chętniej naszą rodzimy czy jednak zagraniczną.

   Usuń
  2. Tak też zrozumiałam, ale mimo wszystko nie potrafię tego w ten sposób rozgraniczać. Przykro mi :\

   Usuń
  3. Spoko nic się nie stało :) rozumiem :)

   Usuń