Tryb noc/dzień

20 lipca 2015

Versus No. 28

4
Wilkołaki to niezwykłe istoty niedoceniane przez współczesnych pisarzy. Przedstawiane, jako przeciwnicy wampirów, bardzo często spadają na drugi plan. Na szczęście są jeszcze autorzy, dzięki którym czeka je odrodzenie. Właśnie w dzisiejszym starciu zmierzy się dwójka takich niezwykłych twórców. Czemu tak ich określam? Jako nieliczni, zdolni byli, zrobić z wilkołaków pierwszoplanowych bohaterów swoich powieści. W lewym narożniku S. Andrew Swann wraz z „Wilczym miotem”. Niezwykle barwnej i jednocześnie mrocznej opowieści o tym jak ciężko było przeżyć wilkołakom w średniowieczu. Niestety czasy niewiele się zmieniły. Co świetnie udowadnia jego przeciwniczka, Patricia Briggs. W całej serii o Mercedes Thompson pokazała nam, że mimo wielu stuleci, uprzedzenia w ludzkich seriach są tak samo mocne. Jeżeli jesteście wielbicielami wilkołaków takimi jak ja, na pewno nie będzie Wam łatwo oddać głosu w tej ankiecie. Pamiętajcie jednak, że zwycięzca może być tylko jeden. Tym razem nie wybieracie tylko autora, ale również książki, które napisał.

Głosować można do niedzieli 3 sierpnia do godziny 23.59


Zwycięzca:

Patricia Briggs (75% głosów )

S. Andrew Swann (25% głosów )

4 komentarze:

 1. Patricia Briggs? Głosu w ankiecie nie oddam, bo drugiej pozycji nie czytałam.
  Ale Briggs mi się podobała właśnie dzięki podejściu do wilkołaków - widać było, jak autorka sobie dobrze przemyślała psychikę/zachowania wilków, a nie po prostu "wow, umiemy się zmienić"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda że nie oddasz, a ostatnio mam pecha co do pozycji bo często jedna z nich jest mniej poczytna.

   Usuń
 2. Nie czytałam niczego Patricii Briggs, ale "Wilczy miot" był zwyczajnie przeciętny, a na "Zew Księżyca" mam chrapkę, więc pozwolę sobie oddać głos na zapas :)

  miedzysklejonymikartkami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do wilczego miotu zgodzić się nie mogę ale cóż :) każdy ma inne zdanie :)

   Usuń