Tryb noc/dzień

22 maja 2015

Kolejne zmiany na blogu

4
Wszystko musi iść do przodu. Musi się rozwijać. Tak samo jest z blogami. Zawsze trzeba wyjść naprzeciw czytelnika. Dołożyć coś nowego. Pamiętając jednak, że co za dużo to nie zdrowo. Dlatego też od dłuższego czasu zastanawiałem się, co zrobić żeby mój blog był lepszy. Jakie widgety dodać, żeby ułatwić i przyspieszyć jego przeglądanie. I właśnie z tego rozmyślania powstały trzy dodatki, które wprowadziłem w ostatnim czasie.

Pierwszy z nich to Spis Recenzji. Muszę się Wam do czegoś przyznać. Długo uważałem, że całkowicie wystarczy automatyczny spis ustawiający tytuły według chronologii dodania. Koleżanka uświadomiła mnie jednak, że to błąd. Komu chce się szukać wśród 300 albo i więcej porozrzucanych tytułów ulubionego autora. Dlatego też od niedawna w menu znajdziecie zakładkę Spis Recenzji. Po jej kliknięciu wyświetli się pełna lista wszystkich napisanych przeze mnie recenzji posegregowanych alfabetycznie oraz według serii.

Kolejny pomysł powinien przypaść do gustu osobom nieregularnie mnie odwiedzającym. Mowa tu o Zobacz również, którego znajdziemy tuż przed regulaminem. Widget ten wyświetla wpisy oznaczone tymi samymi etykietami. Dzięki czemu pod ręką będziemy mieli recenzje innych książek z tej samej serii lub tego samego autora.

Ostatnia, ale równie ważna to po prostu Wyszukiwarka na blogu. Stara, automatycznie wbudowana nie działała prawidłowo. Teraz dzięki małemu skryptowi znalezionemu na jakimś forum wystarczy, że wpiszecie autora, tytuł albo jakiekolwiek słowo by odnaleźć je w każdym tekście umieszczonym na comysleo.pl.

Mam tylko szczerą nadzieję, iż nie przesadziłem, a dzięki owym zmianom będziecie się jeszcze lepiej czuli na moim blogu i jeszcze chętniej go odwiedzali.

4 komentarze:

 1. Świetne pomysły! :) I wcale nie za dużo, po prostu w sam raz !
  Ja czekam z niecierpliwością na kolejne recenzje, bo widzę, że czytasz ciekawe pozycje na lubimyczytać !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo :) kilka już leży i czeka na swoją kolej :)

   Usuń
 2. Spis recenzji jest świetnym pomysłem i naprawdę nie rozumiem, dlaczego tak często go brakuje na blogach.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tego nie wiem ale zrozumiałem że najlepiej spis robić na początku działania bloga :) bo jak już się ma kilkaset recenzji trochę się schodzi zanim się go wykona :)

   Usuń