Tryb noc/dzień

26 grudnia 2015

Weekend z Soundtrackiem #37

4
Pamiętacie może przygody dwóch Galów? Jeden taki niski i bardzo inteligentny. Drugi to kawał chłopa, chodzący wszędzie ze swoim słodkim, małym pieskiem. No dobra był jeszcze druid, ale on był tylko dodatkiem. Asterix i Obelix są chyba wszystkim znani. Nie wiem jak wy, ale ja ich uwielbiam. Produkcje opowiadające ich perypetie, nie ważne czy to animowane czy też nie, zawsze mgły pochwalić się znakomitą ścieżką dźwiękową. Dlatego właśnie posłuchacie dzisiaj soundtracku z filmu zatytułowanego „Asterix i Obelix kontra Cezar”. Twórcą owego utworu jest znakomity francuski kompozytor Jean-Jacques Goldma.

Jean-Jacques Goldman - Asterix i Obelix kontra Cezar

4 komentarze:

 1. Uwielbiam Asterixa i Obelixa. :) Animowane wersje ich przygód oraz dwie pierwsze filmowe części są po prostu świetne. Kolejne filmy, już bez Christiana Claviera, zbytnio mi się nie podobają. A ten najnowszy w ogóle - Otis z "Misji Kleopatry" awansował na Asterixa. :D
  Cieszy mnie to, że pewne teksty z filmów weszły do potocznego języka. To świadczy o sympatii ludzi do filmu. :D
  Niedawno oglądałam jedną z najnowszych animacji - "Osiedle bogów". Mimo iż to animacja komputerowa, całkiem przyjemnie się ją oglądało i nieźle się uśmiałam. :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tej najnowszej części jeszcze nie oglądałem :) ale muszę przyznać iż zawsze będę wolał rysunki od animacji :) maję w sobie to coś :) w przypadku Asterixa i Obelixa zostaje wtedy zachowany ten komiksowy charakter :) animacje w ich przypadku toleruje tylko w grach :)

   Usuń
 2. Co do soundtracków, to przesłuchaj ścieżkę dźwiękową z pierwszej części Kruka, coś pięknego :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje bardzo za pomysł chętnie z niego skorzystam :) pamiętam ten film kiedyś go oglądałem tylko nie potrafię sobie aktualnie przypomnieć ścieżki dźwiękowej :) ale od czego mamy internet :)

   Usuń