Tryb noc/dzień

23 grudnia 2015

TOP 10: Świąteczna lista przebojów

0
Już jutro Święta. Zanim, jednak usiądziemy do wspólnego, wieczornego posiłku, będzie nas czekało sporo pracy. Gotowanie, sprzątanie, a nawet ostatnie zakupy potrafią nieźle dać w kość. I jak tu się cieszyć przed wieczorną kolacją jak ledwo żyjemy. Zdradzę Wam prosty sposób jak zachować przy sobie magię Świąt. Wystarczy słuchać utworów skomponowanych specjalnie na tę okazję. Nie mówię tu o kolędach, ale o wspaniałych piosenkach ze Świętami w tle. Jest ich naprawdę wiele, ale dla Was wybrałem 10 najlepszych. Zapraszam na kolejną Top Listę.

1. Shakin Stevens - Merry Christmas EveryoneNiezwykły utwór, który mimo swoich lat robi wielką furorę. Wystarczy kilka jego nut, żeby na twarzy zagościł uśmiech a w sercach prawdziwa szczera radość.

2. DeSu - Kto wie czy za rogiemRadosna piosenka, która prawie, co godzina leci na każdej stacji radiowej. To pierwszy na tej liście polski akcent ukazujący jak bardzo kochamy Święta.

3. Wham - Last ChristmasKolejny wielki hit nierozerwalnie połączony ze Świętami. Uwielbiam go sobie nucić zwłaszcza w czasie przedświątecznych przygotowań.

4. Cliff Richards - Mistletoe and WineCliff Richards, człowiek o niezwykłym głosie wiele lat temu zauroczył nas swoją piosenką o Świętach, jemiole i winie. Po dziś dzień jest to jeden z najbardziej rozpoznawalnych utworów.

5. Czerwone Gitary - Jest taki dzieńKolejni Polacy udowadniają, że potrafimy poczuć Święta. Tym razem udowodnili to Krzysztof Dzikowski oraz Seweryn Krajewki. To właśnie oni skomponowali „Jest taki dzień”. Posłuchajcie wersji w wykonaniu Czerwonych Gitar. Przyznam, iż zdarzyło mi się słyszeć ją w innych wykonaniach. Nie dziwię się. Ukazuje to, co w Świętach najważniejsze.

6. Dean Martin - Let It SnowPamiętacie może jeszcze białe Boże Narodzenie? Wiele lat już minęło, od kiedy można było w drodze na pasterkę rzucać się śnieżkami. Jeżeli brakuje Wam tych czasów posłuchajcie tej piosenki.

7. Mariah Carey - All I Want for Christmas Is YouNie mogło też zabraknąć bardziej współczesnych wykonawców. Naszą gwiazdeczką jest nie, kto inny jak Mariah Carey. Teledysk do tej piosenki został na YouTube wyświetlony ponad 170 mln razy. Piękny wynik, nieprawdaż?

8. Barry Manilow - Jingle BellsKolejny wielki hit, przy którym noga sama zaczyna tupać w rytm melodii. Chyba wszyscy znają ten utwór i nic w tym dziwnego. Naprawdę wpada w ucho.

9. Bing Crosby - White ChristmasTakie powinny być Święta, białe. Niestety pogoda robi nam psikusa. Dwa lata temu lepiło się zające wielkanocne, a nie bałwany. Trwajmy jednak w wierze, bo podobno ona góry przenosi i może ześle nam śnieg.

10. Band Aid - Do They Know It's ChristmasJedna z najbardziej znanych, piosenek stworzonych w celach charytatywnych. Dzięki wspólnemu udziałowi wielu wykonawców stworzono hit, który umożliwił pomoc głodującym dzieciom w Afryce. Pamiętajcie, Święta to czas dawania.

Mam nadzieję, iż udało mi się chodź trochę pobudzić w Was świąteczną nutę. Życzę wszystkim, żeby czerpali jak najwięcej z tej radości, której pełno wokół. Jakie Wy znacie piosenki, których tutaj zabrakło?

Ukryj widgety

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz