Tryb noc/dzień

28 kwietnia 2016

Zapowiedzi – Maj 2016

10
Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Wiosna zwolna zbliża się ku końcowi, a dodatkowo na horyzoncie pojawia się długi weekend. To znakomity czas, żeby się zastanowić i rozejrzeć, co do zaoferowania będą miały księgarnie oraz kina. Pod tym względem trzeba przyznać, iż to prawdziwy róg obfitości. Wydawnictwa dosłownie oszalały zasypując nas mnóstwem interesujących pozycji. Do najciekawszych można zaliczyć Pasterską koronę Terry’ego Pratchetta, piąty już tom Pomnika cesarzowej Achai Andrzeja Ziemiańskiego, Lichwiarza Wiktora Noczkina czy też szósty tom Drużyny zatytułowany Nieznany ląd dobrze wszystkim znanego Johna Flanagana. Największym i najmilszym zaskoczeniem będzie jednak repertuar kin. Maj okaże się miesiącem superbohaterów. Na wielki ekran trafi X-Men: Apocalypse oraz Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów. Dodatkowo, pierwszy raz będziemy mogli zobaczyć losy demolujących wszystko ptaków w Angry Birds Film oraz przekonać się, co czeka Alicję po drugiej stronie lustra. Jak sami widzicie miesiąc maj będzie pełen atrakcji. Bo prócz tego, chociaż nie wiem czy powinienem o tym pisać, bo wszyscy pewnie pamiętają, w Warszawie odbędą się Targi Książki.

Literatura:Filmy:


10 komentarzy:

 1. Ogromnie się cieszę, że podlinkowałeś wszystkie filmy, dzięki temu mogłam poznać parę nieźle się zapowiadających ;) Swoją drogą nawet nie miałam pojęcia, że mam aż takie filmowe zaległości, że o większości nawet nie słyszałam (shame on me! :D )
  " #WszystkoGra" już widziałam i jak dla mnie jest to porażka. Ogromnie się rozczarowałam, bo fabuła była maksymalnie spłycona i pozbawiona logiki. Że już nie wspomnę o absurdalnym zakończeniu i o tym, że produkcji umknęło gdzieś dobre pół godziny filmu :/

  Pozdrawiam,
  Paulina ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To aż tak zły film? No nie spodziewałem się. Trzeba przyznać głośno się o nim robi i może tylko dzięki temu będzie mógł liczyć na dużą oglądalność, a za kilka miesięcy będzie dostępny z każdym babskim tygodnikiem.

   Usuń
 2. Ja z książek najbardziej czekam na "Rzekę złodziei" Michaela Crummeya, piątkę "Pomnik Cesarzowej Achai", "Pasterską koronę" i drugi tom "Listów niezapomnianych", a z filmów na "Alicję" :3 I dopiero teraz zobaczyłam, jak strasznie przetłumaczyli "Civil war". No dobra może nie najgorzej, ale już się przyzwyczaiłam do angielskiej :P

  Pozdrawiam,
  Między sklejonymi kartkami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie oryginalna nazwa jest o wiele ciekawsza. Nie powinni jej zmieniać i wiele osób tak sądzi.

   Usuń
 3. Sporo tego :D Sięgnęłabym po nowego Riordana i Mastertona ^_^

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nom w tym miesiącu uzbierało się i to bardzo dużo.

   Usuń
 4. Najbardziej kusi mnie "Uczeń architekta" ... na szczęście już czeka na półeczce <3

  Pozdrawiam
  Książki - inna rzeczywistość

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O to super masz :) teraz tylko po nią sięgnąć :P

   Usuń
 5. Sporo słyszę ostatnio o Achai i zastanawiam się czy warto sięgać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale pamiętaj o sięgnięciu najpierw za poprzednią serię. Bo to jest kontynuacja historii.

   Usuń