Tryb noc/dzień

28 września 2013

Masz wiadomość

0
Czy zdarzyło wam się obejrzeć komedie romantyczką piąty, dziesiąty czy piętnasty raz i za każdym razem czuć to samo? Czuć równie mocne wzruszenie? Jeżeli tak to wiecie, co czułem oglądając ostatnio po raz któryś już „Masz Wiadomość”, wspaniałą komedię wyreżyserowaną przez Norę Ephron to dzięki niej możemy oglądać „Bezsenność w Seattle”, „Kiedy Harry poznał Sally” czy też „Numer stulecia”.Zastanawiacie się pewnie, czym ten film różni się od comiesięcznych kinowych premier. Jesteśmy teraz dosłownie obsypywani polskim lub zagranicznymi komediami romantycznymi brakuje im jednak tego czegoś. Wydają się one kopiowane jedna od drugiej. Za dużo moich myśli jak na początek przyjdzie na nie jeszcze pora a teraz czas najwyższy powiedzieć, co nieco o fabule filmu.

Kathleen Kelly (Meg Ryan) prowadzi niewielką księgarenkę z literaturą dziecięcą odziedziczoną po mamie o sympatycznej nazwie „Sklep za rogiem”. Pewnego dnia poznaje w internecie nieznajomego, z którym szybko się zaprzyjaźnia. Nie wie jednak, że jest nim Joe Fox (Tom Hanks) szef wielkiej sieciowej księgarni, która już niedługo puści ją z torbami. Jak ma konkurować z takim molochem, który kusi czytelników niskimi cenami oraz cappuccino. Mimo że nie są singlami czują pewien niedosyt w swoich obecnych związkach. Pewnego razu spotykają się na bankiecie nieświadomi swojej wirtualnej osobowości jeszcze tego samego wieczoru marudzą na siebie nawzajem. Czy przyjaźń ta przetrwa pierwsze, prawdziwe (świadome) spotkanie? Czy miłość będzie mocniejsza niż nienawiść?

Tyle o filmie, czas powiedzieć, co mnie w tym filmie tak zauroczyło, że oglądałem go już kilka razy. Po pierwsze wspaniała para aktorów Meg Ryan i Tom Hanks. Oni po prostu wymiatają to chyba najlepsza para wszechczasów. Ona świetnie wciela się w skromną, lecz zdeterminowaną Kathleen on natomiast świetnie gra zadufanego bubka, który pod wpływem pięknej i inteligentnej kobiety całkowicie się zmienia. Kolejnym wielkim plusem jest pomysł mimo ze poznają się w internecie to nie ma tu tej technologicznej zajawki. Chociaż pewnie znając życie w nowszej wersji poznaliby się na facebooku a w polskiej na nk. Następną rzeczą, która poruszyła we mnie czuła nutę jest ta księgarnia „Sklep za rogiem”. Jestem molem książkowym, ale zawsze czegoś mi brakowało, kiedy odwiedzałem księgarnię. Sprzedawca jakoś drętwo opowiadał o książkach jakby był tam za karę. A taka księgarnia, jaką miała Kathleen jest chyba marzeniem każdego mola.

Na uwagę zasługuje również genialna ścieżka dźwiękowa z tego filmu, do której swoje trzy grosze dołożyli m.in. Harry Nilsson, Louis Armstrong, Stevie Wonder czy też The Cranberries.

Moim zdaniem to jedna z najlepszych komedia romantycznych wszechczasów. Na pewno spodoba się każdemu wielbicielowi gatunku. Świetnie nadaje się na romantyczne długie jesienne wieczory we dwoje. Czyli świetnie pasuje na zbliżającą się pogodę. Jeżeli jesteście wielbicielami aktorskich kreacji Meg Ryan i Toma Hanksa to film wam również się spodoba. To naprawdę wyśmienity wzruszający film z ciekawie opowiedzianą historią o miłości. Nie zostaje wam nic innego jak go obejrzeć. Moja ocena 5/5.
Ukryj widgety

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz