Tryb noc/dzień

29 marca 2013

Amorion

0
Internet jest pełen gier tworzonych na dobrze znanym silniku Vallheru (pozwalającym tworzyć tekstowe gry MMORPG rozgrywane tylko przez przeglądarki internetowe), lecz jedna moim zdaniem wyróżnia się na tle wszystkich (a grałem w nie jedną). Mowa tu oczywiście o Amorionie wyśmienitej grze dziejącej się w świecie fantasy. Istnieje ona od 2006 roku i aktualnie posiada 2846 użytkowników a liczna ta cały czas wzrasta.

Mechanika gry skupia się głównie na punktach energii, którą możemy wykorzystać na wiele sposobów, ale ogólnie potrzebna ona jest do rozwijania naszej postaci. Właśnie tu zaczyna się całą zabawa do wyboru mamy 7 ras (człowieka, elfa, krasnoluda, jaszczuroczłeka, hobbista, gnoma, wampira) oraz 7 klas (rzemieślnik, wojownik, barbarzyńca, złodziej, mag, łowca, paladyn), co daje łącznie 42 ścieżki rozwoju. Są trzy tryby gry mechaniczny (skupiamy się głównie na walce i nabijaniu poziomu), fabularny (najważniejsze jest dla nas tworzenie ciekawej historii i pisanie sesji z innymi graczami) oraz mechaniczno- fabularny (połączenie dwóch wcześniejszych). To jednak nie wszystko walczyć możemy tak somo dobrze z innymi przeciwnikami jak i z bestiami na arenie. Mamy do dyspozycji trzy miasta posiadające własną historię i specyficzny wygląd. Możemy również posiadać własne chowańce, czyli stworki, które trenujemy by walczyły na swoich arenach.  Opcje, jakie posiada ta gra są naprawdę wielkie i z ery na erę zwiększają się i urozmaicają grę nie sposób (a na pewno za długo bym to robił) wszystkie je opisać.

Gra ta naprawdę jest wyjątkowa. Mimo ze jest to gra tekstowa (czyli nie znajdziemy tu grafiki 3D a główne zadanie to klikanie różnych linków) daje ona duże możliwości i wiele przyjemności a zróżnicowany system interakcji z innymi użytkownikami (możemy nawet wziąć ślub) powoduje że grać w nią można godzinami. Polecam tą grę wszystkim miłośnikom gatunku, fantastyki oraz wspólnych sesji. Słyszałem gdzieś ciekawy cytat „Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia” świetnie on pasuje do tej gry, bo to właśnie dzięki wyobraźni tworzymy w niej swoją historie. Moja ocena to 5-/5.

Prezentacja gry

Ukryj widgety

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz