środa, 13 czerwca 2012

Rafael Ábalos - Grimpow. Sekret ośmiu mędrców

„Grimpow. Sekret ośmiu mędrców” jest to wspaniała książka opisująca przygody tytułowego chłopca, który po ucieczce od wuja zamieszkuje ze złodziejaszkiem Durlibem. Pewnego dnia znajduje martwego rycerza a przy nim czerwony kamień, który… Więcej nie będę opowiadał, bo zdradzę zbyt wiele szczegółów. Muszę jednak powiedzieć, że to wspaniała książka, której ciekawa fabuła oraz niespodziewane zwroty akcji nie pozwalają oderwać się od niej na chwile. Historia ta pokazuje jak młody chłopak Grimpow musi dorosnąć, jeżeli chce przeżyć w świecie, w którym rządzi pieniądz a rycerskie ideały już dawno zostały zapomniane. Niezbyt rozwlekłe opisy pozwalają czytelnikowi przenieść się do świata opisanego w książce. Mimo że nie jest to książka, w której smoki i elfy pojawiają się na każdej stronie to i tak przygoda oraz zagadki, którymi książka jest przesiąknięta powodują, iż jest to książka warta przeczytania. Nie na darmo nazywana jest hiszpańskim „Imieniem Róży”. Autor użył w tej książce wielu elementów bardzo charakterystycznych dla historii Zakonu Templariuszy powodując, że każdy, kto ją przeczyta chce się o nich dowiedzieć jak najwięcej. Tak na pewno było ze mną, ale ocenię ją sami.

Tytuł: Grimpow. Sekret ośmiu mędrców
Tytuł oryginalny: Grimpow. El camino invisible
Data wydania: 2 czerwca 2006
Autor: Rafael Ábalos
Wydawca: Philip Wilson
ISBN-10: 83-7236-201-7
Format: 480s. 132×205mm
Cena: 24,90

Drogi czytelniku zanim skomentujesz zapoznaj się z niniejszymi punktami.
1. Proszę o nieumieszczanie w komentarzach linków do waszych blogów.
2. Pisanie recenzji trochę zajmuję więc byłoby miło gdyby nie pojawiały się komentarze w stylu "Fajna recenzja. Zapraszam do mnie."
3. Nie musicie mnie zapraszać do siebie. Jeżeli w profilu na bloggerze jest adres do Waszego bloga na pewno Was odwiedzę.
4. Ostrzegam, iż wszelakie treści wulgarne bądź obraźliwe będą usuwane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...